PORADNIA DIETETYCZNA

 Jak przygotować się do wizyty u Dietetyka

W trosce o Twój czas, chcemy by pierwsze spotkanie z dietetykiem przebiegło sprawnie, spokojnie i bez dodatkowych stresów. Dlatego też przed pierwszą wizytą w poradni warto w domu na spokojnie stworzyć swój dzienniczek żywieniowy, jest to swoisty harmonogram dnia, który powinien zawierać: listę spożytych produktów z przynajmniej z jednego dowolnie wybranego przez Ciebie dnia, dla lepszej analizy dotychczasowego sposobu odżywiania zalecamy jednak spisanie przynajmniej dwóch dni pracujących oraz jednego dnia wolnego od pracy.  

Przykład:

6:00 pobudka

6:30 Dwie kromki chleba pszennego z masłem, dwa plastry szynki drobiowej ok 40g, mały pomidor, szklanka wody mineralnej.     

7:00 Wyjście do pracy

9:30 kawa z mlekiem, dwie łyżki cukru, pączek
11:00 średni banan, kefir 200 ml

12:00 baton Mars

13:30 coca-cola 1l

15:00 powrót z pracy

15:30 kotlet schabowy mały waga ok 100 g, panierowany w bułce tartej smażony na oleju, frytki ok 150 g, surówka z kiszonej kapusty i marchewki ok 100 g,

         szklanka soku pomarańczowego ok 250ml

18:00 kebab w bułce na mieście, 2 piwa 0,5l

22:30 średnia bułka mleczna, szklanka mleka

23:00 położyłam się do łóżka


        
Im precyzyjniej określisz posiłek jego składniki, gramaturę, godzinę spożycia, tym dokładniej będzie można dokonać analizy Twojego dotychczasowego sposobu odżywiania. Bardzo ważne żeby wypisać wszystko zgodnie z rzeczywistością, nie koloryzować, nie ulepszać ponieważ przyczyni się to do błędnej analizy dotychczas prowadzonego przez Ciebie sposobu odżywiania.

Można również wypisać sobie swoje ulubione potrawy łacznie z przepisem, ulubione produkty oraz potrawy i produkty których nie lubisz lub na które jesteś uczulona-ny. Podczas układania Twojego jadłospisu wszystkie te wskazówki zostaną wzięte pod uwagę tak aby skąponować Twój jadłospis w sposób byś mogł-a z smakiem i przyjemnością spożywac potrawy i produkty zawarte w diecie. I choć niektóre przepisy będą musiałay ulec małej modyfikacji to nie trzeba bedzie katować się i z niechecią jeść produkty i dania których nie lubisz.

 

Podczas pierwszej wizyty

Dołożymy wszelkich starań by wizyta w gabinecie dietetycznym przebiegała w miłej atmosferze była ciekawa i niestresująca. W pierwszej kolejności przeprowadzony zostanie szczegółowy wywiad temat Twojego dotychczasowego stylu życia, spędzania czasu wolnego, Twoich upodobań żywieniowych co lubisz, a czego nie, stanu zdrowia, przebytych chorób, stosowanych leków, poziomu aktywności fizycznej, rodzaju pracy zawodowej itd. Wszystko to po to, aby nowa stworzona dieta nie była dla Ciebie męczarnia i wielkim wyrzeczeniem, lecz prawdziwą przyjemnością. Przeprowadzenie tak dokładnych badań i analiz jest bardzo ważne dla prawidłowego opracowania programu dietetycznego. W związku z tym należy uzbroić się w cierpliwość.  Przekazana przez ciebie duża ilość informacji, musi być teraz dokładnie przemyślana i przeanalizowana, tak aby opracowany program dietetyczny był zdrowy, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. W następnej kolejności zostanie przeprowadzone ważenie i mierzenie dzięki czemu uzyskasz dokładne informacje na temat swojej wagi i składu masy ciała. Dzięki uzyskanym wynikom dowiesz się m.in. czy Twój organizm posiada dostateczną ilość wody w organizmie, jakie jest jego zapotrzebowanie na kalorie, ile musisz naprawdę ważyć oraz jaka jest zawartość tłuszczu w Twoim ciele. To badanie bardzo wiele nam wyjaśni i stworzy doskonałe podstawy do stworzenia optymalnego programu dietetycznego dostosowanego indywidualnie dla Ciebie. Przygotowanie Twojego programu żywieniowego jest uzależnione indywidualnie od osoby i może wynosić od tygodnia do dwóch.

 

Przygotowanie do pomiaru

Kolejnym elementem spotkania jest pomiar masy i składu ciała. W poradni pomiar ten dokonywany jest przy wykorzystaniu analizatora składu masy ciała, w urządzeniu wykorzystano najnowszą technologię japońską polegającą na odczycie danych mierzonych metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA) Jest to metoda wykorzystywana do oceny kompozycji organizmu, która polega na pomiarze przepływu prądu w fazie wodnej i tłuszczowej organizmu. Stosując tą metodę można określić: zawartość tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej masy mięśniowej, stopień nawodnienia organizmu, masę kości, wiek metaboliczny oraz podstawową przemianę materii Twojego ciała. Pomiar ten jest dokonywany metodą całkowicie bezinwazyjną i jest w pełni bezpieczny.

W celu wykonania szybkiego oraz wiarygodnego wyniku badań prosimy o zachowanie następujących zasad:

  1. W dniu pomiaru nie zakładaj długich rajstop, gdyż pomiar wykonywany jest na boso by było odpowiednie przewodnictwo.
  2. Pomiar powinien odbywać się min. 3 godziny po jedzeniu.
  3. Do pomiaru należy przystąpić z pustym pęcherzem. Organizm nie może być ani mocno nawodniony, ani odwodniony.
  4. Pomiar powinien być wykonany min. 3 godziny po wysiłku.

Przeciwskazania do pomiarów: rozrusznik serca, endoproteza, padaczka, kobieta w ciąży. 

 

Wizyta kontrolna

Każda następna wizyta w gabinecie dietetycznym ma na celu monitorowanie postępów założonych przez Ciebie celów. Wizyty odbywają się co 3 do 5 tygodni, to czas, aby ocenić uzyskane przez Ciebie wyniki.  Wizyta zawsze rozpoczyna się badaniem i analizy masy i składu ciała, aby ocenić na ile ustalony program żywieniowy wpłynął na Twoje wyniki. Dowiesz się wówczas, czy i w jakim stopniu zmieniała się Twoja budowa ciała. Podczas wizyty kontrolnej masz możliwość modyfikacji Twojego planu żywieniowego. Pamiętaj aby Twoje efekty podczas kolejnych wizyt w poradni były zadawalające należy przede wszystkim wytrwale stosować się do wspólnie ustalonych wskazówek.  Nie sztuką jest być całe życie na „wiecznej diecie”, by w pełni cieszyć się zdrowiem i własna sylwetką, podczas prowadzonych wizyt i stosowania planów zmierzamy do wyrobienia i utrwalenia odpowiednich nawyków żywieniowych. Dzięki zdobytej wiedzy przekonasz się że można żyć zdrowo i cieszyć się dobra sylwetką , bez pomocy specjalistów, diet czy przeróżnych suplementów przez długie lata.

 

Plan żywieniowy zostanie ustalony w zależności od Twoich celów:

- chce zmniejszyć swoja masę ciała

- chcę zwiększyć swoją masę ciała

- mam problemy trawienne

- chcę poprawić swoje wyniki badań

- potrzebuję dietę pod dyscyplinę sportową

- planuje dziecko i chcę bezpiecznie przejść przez ciążę i okres laktacji

- chcę dobrze i zdrowo się odżywiać

 

Cennik

Pierwsza wizyta + plan żywieniowy - 160 zł.  zestaw dla par 250 zł.

Wizyta kontrolna     - 40-80 zł.

 

Kontakt

Zadzwoń i umów się na wizytę:

mgr Dawid Jonczyk 502-560-035